foto

Autor i domena publiczna wygaśnięcie autorskich praw majątkowych

Autor i domena publiczna wygaśnięcie autorskich praw majątkowych) fotografia stanowi jedną z zazwyczaj wykorzystywanych kategorii utworów chronionych prawem autorskim, co dotyczy także eksploatacji w formie tradycyjnej (np. wydawnictwa), jak też za pomocą sieci Internet (np. portale społecznościowe, fotorelacje z wydarzeń). W przypadku fotografii istotne pozostają nie tylko prawa fotografa, niemniej jednak także przedmiot fotografii (inne.

Zobacz więcej ...

foto

Rodzaje dóbr niematerialnych i ich prawidłowa kwalifikacja

Rodzaje dóbr niematerialnych i ich prawidłowa kwalifikacja. Przedmiotem artykułu jest kompleksowe wyrażenie omowne sposobów nabywania praw własności intelektualnej przewidzianych także w prawie autorskim (utwory, artystyczne wykonania, fonogramy i wideogramu), w jaki sposób i w prawie własności przemysłowej (patenty, wzory użytkowe i przemysłowe także znaki towarowe),.

Zobacz więcej ...

foto

Dostarczenie i przyjęcie utworu wady

Dostarczenie i przyjęcie utworu, wady dzieła. Przedmiotem artykułu jest kompleksowe omówienie sposobów nabywania praw własności intelektualnej przewidzianych także w prawie autorskim (utwory, artystyczne wykonania, fonogramy i wideogramu), jak i w prawie własności przemysłowej (patenty, wzory użytkowe i przemysłowe oraz.

Zobacz więcej ...