foto

Zasada jawności w zamówieniach W który

Zasada jawności w zamówieniach. W który sposób prawidłowo sporządzić i złożyć JEDZ. Wykonawcy wprzódy od kwietnia roku są zobowiązani do stosowania nowej praktyki polegającej na składaniu oświadczenia JEDZ. W postępowaniach unijnych od października br. oferty, wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a także oświadczenia składane.

Zobacz więcej ...

foto

PZP od 2021 roku tożsamość przedmiotowa w przypadku zakupu dostaw

PZP od 2021 roku tożsamość przedmiotowa w przypadku zakupu dostaw i usług także w obszarze robót budowlanych jest reprezentacja teoretycznych zagadnień także praktycznych doświadczeń i rozwiązań w obszarze wydatkowania środków o wartości nieprzekraczającej 30 tys € z uwzględnieniem zasad udzielania zamówień poniżej 130 tys zł aktualnych od 1 stycznia 2021.

Zobacz więcej ...

foto

Zamówienia na rb polegające na powtórzeniu

Zamówienia na rb polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. O elektronizacji zamówień publicznych mówiło się od dawna. Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych z czerwca r. stanowi milowy krok w tym kierunku. Przede wszystkim chodzi o rezygnację z pisemnej formy komunikacji pomiędzy zamawiającym a wykonawcami na rzecz środków elektronicznych.

Zobacz więcej ...